Na czym polega makijaż permanentny brwi?
Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu specjalnych, odpowiednio dobranych barwników (zgodnych z dyrektywą unijną REACH) w powierzchniowe warstwy skóry. Jest formą tatuażu, wykonywanego w obszarze łuków brwiowych, jednak od tradycyjnego tatuażu odróżnia go rodzaj użytych pigmentów oraz głębokość ich aplikacji – w przypadku makijażu permanentnego jest ona dużo płytsza. Jego celem jest imitacja naturalnego łuku brwiowego, doskonale dopasowanego do kształtu i proporcji twarzy oraz odcienia cery i koloru włosów osoby poddającej się temu zabiegowi.
Makijaż permanentny jako jedna z najpopularniejszych metod trwałego podkreślenia brwi, optycznie zagęszcza włoski w łuku brwiowym, koryguje kształt łuku oraz przydaje mu koloru i wyrazistości. Pozwala też odbudować brwi w przypadku ich braku z powodów zdrowotnych czy losowych.
Sztuka polega jednak na tym, by osiągnąć jak najbardziej naturalny, a nie przerysowany efekt. I to właśnie gwarantuję moim Klientkom.
Jak przebiega zabieg?
- Wykluczamy przeciwwskazania dyskwalifikujące do wykonania zabiegu.
- Najpierw profesjonalnie reguluję brwi i wykonuję rysunek wstępny, służący wizualizacji finalnego kształtu brwi.
- Jeśli zaakceptujesz rysunek wstępny i kolor barwników…
- … to zaczynam pigmentację brwi – pigment wprowadzam w skórę odpowiednią techniką przy użyciu jednorazowych igieł.
Bezpośrednio po zabiegu brwi są ciemniejsze niż docelowo zamierzony efekt – po mniej więcej tygodniu, naskórek zaczyna się wyłuszczać, ten proces może trwać nawet do miesiąca. W tym czasie makijaż blednie o około 40-50%. Dlatego konieczna jest, zazwyczaj po 4-6 tygodniach od pierwszego zabiegu, druga wizyta, służąca trwałemu wzmocnieniu efektu. Zadzwoń lub umów wizytę online.
Rodzaje makijażu permanentnego brwi
Metoda pigmentacji, dzięki której uzyskujemy bardzo naturalny efekt, pozwala ona na uzyskanie efektu cienia od mocno zaznaczonej podstawy brwi ku górze z delikatnym przejściem koloru od najciemniejszego do stopniowo jaśniejszego.
Metoda pigmentacji idealna do każdego typu skóry, poprzez delikatną pracę tworzymy na skórze cień dla naturalnych włosków, efekt jest pudrowy, delikatny, lekki i naturalny.
Jest metodą pigmentacji brwi z mocno zaznaczoną podstawą brwi, łuku brwiowego oraz górnej części brwi. Idealna dla osób chcących uzyskać mocniejszy a zarazem naturalny efekt.
Przeciwskazania do zabiegu
- aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, m.in.: żółtaczka, zapalenie wątroby, HIV/AIDS, opryszczka, trądzik ropowiczy, choroby weneryczne
- niektóre choroby: łuszczyca, cukrzyca (jeśli jest wyrównana – można wykonać zabieg), padaczka, hemofilia, zaawansowane schorzenia tarczycy, choroby nowotworowe
- ciąża lub karmienie piersią
- botox, wypełniaczee w okolicy czoła wykonane na miesiąc przed zabiegiem
- mocna opalenizna
- zabiegi chirurgiczne twarzy w ciągu ostatniego półrocza
- zabiegi z zastosowaniem preparatów wywołujących złuszczanie skóry, np. kwasów
Zalecenia po zabiegu
Proces gojenia się brwi po makijażu permanentnym trwa około 4- 6 tygodni.
Zdarza się, że w miejscach pigmentacji pojawiają się małe strupki. Zarówno ich, jak i łuszczącego się naskórka nie wolno zrywać. Może to nie tylko uszkodzić makijaż, ale przede wszystkim spowodować powstanie na skórze blizn.
Dopigmentowanie to drugi, konieczny etap zabiegu i dopiero po nim możemy oczekiwać pełnego rezultatu pigmentacji (po upływie czasu koniecznego do wygojenia).
Trwałość makijażu permanentnego brwi wynosi około 2-5 lat. By jego efekt był wciąż świeży i zadowalający, trwały make-up brwi warto uzupełniać poprzez odświeżenie ponieważ barwnik z upływem czasu wyłuszcza się wraz z naskórkiem i jaśnieje pod wpływem promieniowania UV, w wyniku czego makijaż łuków brwiowych blednie. Dla moich Klientek koszt odświeżenia do 22 miesięcy to 50% ceny nowego, pełnego zabiegu.